09 August 2017

RuhnuSavi 2017


MTÜ Ruhnu KultuuriAit eestvõtmisel toimuvad  10.-12. august Ruhnus taas keraamika töötoad. See kord on põhiteemaks Ruhnus savi.


See on põnev ja mänguline ise tegemine, kus juhendajateks on kogenud keraamikud ja tunnustatud kunstnikud. Asjatundjatega koos luues ja arutades saab end tunda nagu tõeline kunstnik ja keemik. Töötubade läbiviijad ja loengute pidajad: EKA keraamika dotsent Ingrid Allik ja ahjumeister Andres Allik, EKA tehnoloogia õppejõud Kersti Laanmaa; Asuurkeraamika keraamikud: Urmas Puhkan, Kärt Seppel, Lauri Kilusk. Töötubadest osaledes saavad kõik tunda rõõmu ise tegemisest ning koosolemisest ning koguda hulga uusi teadmisi ja kogemusi. Töötuppa on oodatud Ruhnu lapsed, noored ja kooliõpetajad, kõik teised isetegemisest ja Ruhnu saare kultuuripärandist huvitatud.

Lisaks viivad samal ajal oma rakupõletuse praktikat läbi EKA keraamika eriala tudengid, kes aitavad üheskoos leida just seda Ruhnule omast ja eripärast väljendust keraamikas.

Töötubade läbiviimist toetab Kultuuriministeerium läbi HMN-i, Rahvakultuuri Keskuse ning Laste ja noorte kultuuriaasta programmi.


Ajakava:

Kolmapäev, 09.08.
Keraamikute ja üliõpilaste saabumine, Ruhnu tuur, ranna äärest savi kogumine.

Neljapäev, 10.08.
10.00               Seminar, savijutud, EKA üliõpilaste ja õppejõududega koos väike ajurünnak, kuidas kasutada kohalikku savi meenete valmistamisel kastutada
13.00- 17.00   Keraamikute juhendamisel savist väikevormide valmistamine
Esemete kiirkuivatus ja ettevalmistamine põletuseks

Reede, 11.08.
10.00               Puuküttega musta põletuse ahju ehitamine, küttematerjali kogumine ja ettevalmistamine
12.00- …        Põletused kahe rakuahjuga ning kohapeal valmis ehitatud musta põletuse ahjuga.

Laupäev, 12.08.
10.00               Vajadusel rakupõletus jätkub
12.00               Näituse ülesseadmine,

18.00               Näituse avamine